YGS 2017: Türkçe - Tarih - Coğrafya - Felsefe - Din Kültürü - Matematik - Geometri - Fizik - Kimya - Biyoloji
TYT SorularıYKS SorularıYGS SorularıLYS Soruları
TYT Soruları

2014 YGS Tercih Kılavuzu

2014 YGS ve LYS üniversite taban puanları, 2014 üniversite tercih kılavuzu hakkında bilgi sahibi olun. Tercih tarihleri 7-17 Temmuz tarihleri arasında.

2014 YGS ve LYS sona erdi. Adaylar için bundan sonraki en önemli aşama tercih işlemleri. Adaylar, 7 Temmuz-17 Temmuz tarihleri arasında tercih yapabilecekler. Adaylar tercihlerini, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. Üniversite adayları, tercihlerini yaparken, ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşabilecekleri 2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Klavuzu'ndan yararlanabilecek. Adayların, tercih işlemlerine başlamadan önce bu kılavuzu dikkatle incelemelerin yarar var.

2014 Tercih Kılavuzu (Üniversite Taban Puanları)

Adaylar tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre, https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler, işleme alınacak. İşlemler, 17 Temmuz saat 23.59'da sona erecek. Tercih süresi uzatılmayacak.

Tercih süresi, 7-17 Temmuz 2014 tarihleri arasındadır. Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklayınız.

ÖSYM, adaylara tercihlerini yaparken kaydolmayı en çok istedikleri programı en üst tercihine, daha sonra istedikleri programı ikinci tercihine yazmaları ve bütün tercihlerini bu şekilde sıralamalarını öneriyor.


tyt-sorulari.com açıldı! TYT ile ilgili tüm bilgiler bu sitede!

yks-sorulari.com açıldı! YKS ile ilgili tüm bilgiler bu sitede!

Yorumlar ve Tartışmalar

Facebook eklentisiyle yapılan yorumlar denetimden geçirilmeden yayımlanmaktadır. Bu bölüme yazılan yorumların tüm sorumluluğu yorumu yapan kullanıcıya aittir.